Logo
Koncentraty białkowe i proszki mleczne
Stosowanie kazeinianu wapniowo-sodowego

Stosowanie kazeinianu wapniowo-sodowego

Kazeinian wapniowo-sodowy jest stosowany w różnych produktach spożywczych, przemysłowych i farmaceutycznych:

 • sery
 • desery mleczne
 • puddingi i kremy
 • napoje mleczne
 • jogurty i mleczne koktajle
 • sosy i dżemy
 • przemysł farmaceutyczny
 • przemysł kosmetyczny
 • przemysł farbiarski

Istnieje kilka rodzajów kazeinianów, ale kazeinian wapniowo-sodowy jest często używany w produkcji serów, gdzie pełni funkcję stabilizatora i poprawia teksturę serów.

Zastosowania spożywcze

Kazeinian wapniowo-sodowy znajduje zastosowanie w różnych produktach spożywczych jako składnik, który wpływa na ich teksturę i stabilność.

 • Sery. Kazeinian wapniowo-sodowy jest używany w produkcji serów, gdzie działa jako stabilizator, poprawiający konsystencję serów oraz wpływający na ich strukturę.
 • Desery mleczne. W niektórych deserach mlecznych, takich jak kremy, puddingi czy jogurty, kazeinian wapniowo-sodowy może być dodawany w celu uzyskania pożądanej konsystencji i stabilności produktu.
 • Napoje mleczne. Dodanie kazeinianu wapniowo-sodowego do napojów mlecznych, zwłaszcza jogurtów pitnych, może wpływać na ich teksturę, czyniąc je bardziej kremowymi i stabilnymi.
 • Produkty zbożowe. W niektórych produktach zbożowych, takich jak płatki śniadaniowe czy batony musli, kazeinian wapniowo-sodowy może być stosowany w celu poprawy struktury i konsystencji.
 • Sosy i majonezy. W niektórych sosach i majonezach kazeinian wapniowo-sodowy może pełnić rolę stabilizatora, zapewniając jednolitą konsystencję i zapobiegając rozwarstwianiu się produktu.

Inne zastosowania

Kazeinian wapniowo-sodowy znajduje zastosowanie w różnych nieżywnościowych branżach przemysłu ze względu na swoje unikalne właściwości:

 • Przemysł farmaceutyczny. Kazeinian wapniowo-sodowy jest używany jako składnik w produkcji niektórych leków i suplementów diety. Jego zdolność do tworzenia żeli i emulsji sprawia, że jest stosowany jako substancja wiążąca i stabilizująca w niektórych preparatach farmaceutycznych.
 • Przemysł kosmetyczny. W produkcji kosmetyków, szczególnie produktów do pielęgnacji skóry i włosów, kazeinian wapniowo-sodowy może być stosowany jako substancja kondycjonująca i stabilizująca.
 • Przemysł farb i powłok. Kazeinian wapniowo-sodowy jest czasami wykorzystywany w produkcji klejów, farb i powłok, gdzie jego właściwości chemiczne mogą wpływać na strukturę i trwałość produktów.
 • Papierniczy. W przemyśle papierniczym kazeinian wapniowo-sodowy może być stosowany w procesie produkcji papieru, aby poprawić jego wytrzymałość i stabilność.
 • Materiały budowlane. Niektóre produkty w branży materiałów budowlanych, takie jak kleje czy powłoki, mogą zawierać kazeinian wapniowo-sodowy w celu poprawy ich właściwości klejących i stabilizujących.

Zastosowanie kazeinianu wapniowo-sodowego w tych branżach zależy od jego zdolności do spełnienia określonych wymagań technicznych i funkcjonalnych w danym procesie produkcyjnym.

Właściwości kazeinianu potasu

Kazeinian wapniowo-sodowy posiada kilka istotnych właściwości, które czynią go użytecznym w różnych branżach przemysłu:

 • Stabilizacja i zagęszczanie. Kazeinian wapniowo-sodowy jest doskonałym stabilizatorem i zagęszczaczem. W przemyśle spożywczym może być używany do poprawy tekstury i trwałości produktów, takich jak sery i desery.
 • Zdolność do tworzenia żeli i emulsji. To właściwość sprawia, że kazeinian wapniowo-sodowy jest cennym składnikiem w produkcji leków, produktów kosmetycznych, a także w przemyśle spożywczym do tworzenia struktury i poprawy tekstury.
 • Wiązanie wilgoci. Kazeinian wapniowo-sodowy może wiązać wilgoć, co sprawia, że jest użyteczny w produkcji różnych produktów, gdzie istotna jest stabilność i poziom wilgotności.
 • Dobra kompatybilność z innymi składnikami. Zazwyczaj dobrze współgra z innymi składnikami w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym, co zapewnia stabilność i jednorodność końcowego produktu.
 • Trwałe wiązania z minerałami. Kazeinian wapniowo-sodowy tworzy trwałe wiązania z minerałami, takimi jak wapń, co może być korzystne dla zdrowia kości i zębów.

Te właściwości sprawiają, że kazeinian wapniowo-sodowy jest poszukiwanym składnikiem w różnych dziedzinach, takich jak przemysł spożywczy, farmaceutyczny, kosmetyczny i przemysłowy.

Nie dla wszystkich

Warto zauważyć, że niektóre osoby mogą być alergię na kazeinę, białko występujące w mleku, i powinny unikać spożywania produktów zawierających kazeinian wapniowo-sodowy. Osoby z nietolerancją laktozy lub nietolerancją mleka również powinny być świadome obecności kazeinianu wapniowo-sodowego w niektórych produktach spożywczych.

PODSUMOWANIE:

Kazeinian wapniowo-sodowy, stosowany w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i innych branżach, charakteryzuje się właściwościami stabilizacji, zagęszczania i tworzenia żeli. Jego unikalne cechy czynią go użytecznym w poprawie tekstury i trwałości produktów, takich jak sery, desery, leki i kosmetyki. Kazeinian wapniowo-sodowy dobrze współgra z innymi składnikami, co gwarantuje stabilność i wysoką jakość końcowych produktów.

Kazeinian wapniowo-sodowy jest jednym z popularnych dodatków i składników żywności w większości krajów. Jako profesjonalny producent i dostawca kazeinianu wapniowo-sodowego, AGROKOMPLEX Sp. z o.o. sprzedaje kazeinian wapniowo-sodowy w Polsce od 1992 roku. Dlatego możesz być pewien, że kupujesz kazeinian wapniowo-sodowy od Agrokomplex. Wszelkie pytania i problemy prosimy kierować na adres info@agrocomplex.com.pl, odpowiemy w ciągu 1 dnia roboczego.

Skorzystaj z hurtowej ceny dostaw kazeinianu wapniowo-sodowego już teraz!

Jako profesjonalny producent i dostawca Kazeinianu wapniowo-sodowego, Agrocomplex Sp. z o.o. sprzedaje Kazeinian wapniowo-sodowy w Polsce od 1992 roku. Dlatego możesz być pewien, że kupujesz Kazeinian wapniowo-sodowy bardzo dobrej jakości od znanego producenta. Prosimy kierować wszelkie pytania na adres info@agrocomplex.com.pl, a my odpowiemy w ciągu 1 dnia roboczego.

Jaka cena Kazeinianu wapniowo-sodowego? Zapytaj teraz!